Strona główna

Przygotowania do montazu światłowodu w Wolwarku

Pragnę poinformować że w ostatnich i kolejnych dniach odbywają się konsultacje z mieszkańcami w sprawie udostępnienia firmie wejście na słupy telekomunikacyjne w celu zamontowania światłowodu na istniejącej już infrastrukturze telefonicznej.
Proszę mieszkańców o przychylne podejście do sprawy. Dzięki temu cała wieś wkrótce otrzyma dostęp do szybkiego Internetu za pomocą światłowodu.
Zadanie realizuje firma NEXERA w ramach programu "Cyfrowa Polska".

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

Wiosna w moim Wolwarku - prace

Ogłaszam wyniki zabawy dla dzieci. Zabawa polegała na zobrazowaniu wiosny w Wolwarku. Udział wzięło 3 dzieci za co ogromnie dziękuję i co mnie bardzo cieszy ????
Każdy z autorów prac otrzyma słodką nagrodę / upominek.
Rodziców proszę o kontakt w celu ustalenia kiedy i gdzie mogę dostarczyć wyróżnienia ????
 
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark
 


 
 

Sprzątanie świata - Wolwark 2021

W sobotę, 08 maja 2021 roku o godzinie 15:00 sprzątamy naszą piękną wieś.
Akcja ma na celu edukację ekologiczną dzieci i dorosłych mieszkańców. Zaangażowanie społeczne w dbanie o swoje podwórko ale też o najbliższą okolicę. Ma też zachęcić do wyjścia z domu jako ekospacer połączony z dbaniem o środowisko.

Na końcu sprzątania wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek od sołtysa.

Do zobaczenia
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark


Odnowiona ławka na placu zabaw

Na moją prośbę zostały wymienione wszystkie deski w naszej świetlicowej ławce dzięki czemu ponownie będzie mogła służyć latami.
Naprawa została sfinansowana z środków Urzędu Miasta.
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark


Naborzeństwa Majowe - Wolwark 2021

Od 1 do 31 maja w Wolwarku, każdego dnia, przy figurze o godzinie 18:00 odbywać się będzie Naborzeństwo Majowe.

Konkurs dla dzieci z Wolwarku


Ogłaszam zabawę dla dzieci z Wolwarku polegającą na wykonaniu prac pod tytułem: "Wiosna w moim Wolwarku".

Technika prac dowolna (rysunek, fotografia, rękodzieło, itd.).

Na prace dzieci czekam do dnia 15 maj 2021.
Konkurs dla dzieci w wieku do 13 lat.
Prace proszę nadsyłać w postaci zdjęć na nasz wolwarki Funpage lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Można także dostarczyć prace osobiście do sołtysa.

Dla każdego uczestnika zabawy przewidziany słodki upominek.
Wszystkie prace w ramach finału zabawy będą opublikowane na łamach strony www wolwark.pl oraz na naszym wolwarskim Fanpage na Facebooku.


Organizator zabawy:
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark(Rys. źródło: www.toyotajuniors.pl

Obwieszczenie -

Majątek społeczny

Informuję, że wdrażam w Sołectwie Wolwark funkcjonowanie tzw "Majątku Społecznego" będącego poza rzeczami zaliczanymi do majątku Gminy Szubin. Jest to związane z istnieniem w naszej świetlicy przedmiotów pochodzących z darów od mieszkańców a które nie mogą być zaliczone do inwentarza świetlicy czy też całego Sołectwa. Ma to za zadanie uporządkowanie listy tych rzeczy i dać możliwość zarządzania tym mieniem.
Każdy z przedmiotów otrzyma swój wewnętrzny numer (identyfikator) a lista rzeczy, wraz z dokumentacją Sołectwa znajdować będzie się u sołtysa.
 
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

Święcenie potraw Wolwark 2021

W dniu 3.04.2021 o godzinie 10:30 w świetlicy wiejskiej odbędzie się święcenie potraw.

Proszę wchodzić kolejno i pozostawić potrawę do poświęcenia. Po święceniu potrawy będzie można także kolejno odbierać z świetlicy.
O ile pogoda na to pozwoli święcenie odbędzie się na świeżym powietrzu z zachowaniem odstępów.

Gaz dla Wolwarku - złe wieści

Gaz dla Wolwarku
Witam Państwa. Prowadziłem ponowne próby podjęcia rozmowy z przedstawicielem Polskiej Spółki Gazownictwa w celu ustalenia możliwości wykonania gazociągu dla Wolwarku. Perspektywy nie są optymistyczne gdyż jak stwierdził "...analizy ekonomiczne nie wychodzą pozytywnie i inwestycja jest nie opłacalna".
Sprawę poruszyłem ponownie gdyż na przekór wydanej opinii w Wolwarku systematycznie wykonuje się nowe przyłącza do istniejącej już nitki gazociągu. Problem w tym, że owa istniejąca infrastruktura nie jest na tyle wydajną by zapewnić dostateczny przesył dla całej miejscowości i wymaga się wybudować osobny kolektor gazowy posiadający takie zdolności. Trochę mi się to kłóci z tym, że już teraz buduje się infrastrukturę aczkolwiek nie wiedzieć czemu niezdolną do zaspokojenia potrzeb całej miejscowości. Właśnie ta inwestycja jest w moim uznaniu wyrzucaniem pieniędzy w błoto i stanowi podwalinę dla budowy solidnego i wydajnego gazociągu z odpowiednią rozdzielnią gazu dla całej miejscowości.
Poprosiłem przedstawiciela Polskiej Spółki Gazownictwa o ponowne i wnikliwe oszacowanie opłacalności budowy wydajnego kolektora gazowego.
 
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark