Strona główna

Jest poparcie dla chodnika w stronę Kcyni

Pragnę poinformować Państwa co następuje w wątku tematu budowy chodnika w stronę z Wolwarku w stronę Kcyni (DW247) a mianowicie w stronę gromady nowych wybudowań (mapka).
Sprawa trafiła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy a następnie do Burmistrza Miasta Szubin. Obie strony wyraziły poparcie i zasadność dla idei tej inwestycji a wg. wypowiedzi Burmistrza Szubina dalsza jej realizacja ma być zależna od możliwości finansowych budżetu i może być w następnych latach kolejnym etapem zadania realizowanego w miejscowości Zalesie.
Ze swojej strony poprosiłem o przedłożenie przez p. Burmistrza Piotrkowskiego szacowanej, popartej oficjalnym pismem daty zawarcia porozumienia z ZDW w Bydgoszczy oraz w dalszym etapie zabezpieczenia kwoty na opracowanie dokumentacji projektowej oraz regulowanie stanu prawnego nieruchomości gruntowych . Jest to konieczne by za kilka lat nie powiedziano nam, że zadanie wciąż jest w planach i byśmy nie zostali tylko z obietnicami.
Co następuje w powyższym będę Państwa informować na łamach FB oraz strony wolwark.pl.
 
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

Wesołych Świąt 2020

Życzę Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark


Przerwa w dostawie wody bieżącej

W dniu 22 grudnia w godzinach 11:00 - 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody bieżącej.
Proszę o zabezpieczenie się w zasoby wody na potrzeby własne.


Poprowadź stronę www naszej wsi - Darmowe szkolenie dla młodzieży

 
Jeśli jesteś osobą która chciałaby się nauczyć tego jak prowadzić portal internetowy wolwark.pl, lub po prostu inną stronę www zapraszam Cię do kontaktu, podczas którego przedstawię jak to się robi. Dostaniesz dostęp jako autor artykułów i otrzymasz możliwość prowadzenia naszej sołeckiej strony. Zachęcam do zaangażowania się młodzież i dorosłych mieszkańców Wolwarku.
Zadzwoń 694122592

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark
 

Zebrania wiejskiego nie będzie

Proszę państwa planowane Zebranie Wiejskie zostaje odwołane gdyż jak mnie w dniu dzisiejszym, z urzędu poinformowano pozostałe środki Funduszu Sołeckiego można przenieść drogą formalną. Z tejże drogi zamierza się skorzystać. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na zakup jednej latarni ulicznej na poczet oświetlenia ulicznego w ramach realizowanego projektu dla ul Zacisze.

Brak odzewu w sprawie chodnika na DW247

Informuję, że wiosną tego roku na prośbę mieszkańców wnosiłem do Urzędu Miasta aby za swoim pośrednictwem zainicjowano prace (planowanie budżetu) budowy chodnika w stronę nowych wybudowań na zachodniej stronie naszej wsi.
Wiąże się to z modyfikacją nasypu drogi DW247 i budową przejścia dla pieszych toteż sprawa trafiła także do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Do tej pory jednak po stronie ZDW
>nikt nie poświęcił nam ani chwili<
by podjąć dialog w tej sprawie co uważam za naganne. W dniu dzisiejszym ponaglam sprawę i mam nadzieję że w końcu ktoś z ZDW w Bydgoszczy / Tucholi odezwie się w naszej sprawie.
Krzysztof Chruściński
Sołtys

Zebranie wiejskie - przeniesienie środków Funduszu Sołeckiego

Z zarezerwowanych środków w funduszu sołeckim na wykonanie dokumentacji projektowej oświetlenia ulicznego wydano 2275,50 zł, w związku z czym pozostało 2724,50 zł do przeniesienia na inne cele.
Proszę o zastanowienie się na co przeznaczyć te środki. Ostatecznie zatwierdzimy to na najbliższym zebraniu wiejskim, na którym musimy uchwalić przeniesienie tychże środków w funduszu sołeckim.
Proszę o przybycie na zebranie wiejskie w maseczkach.

Przeniesienie środków z Funduszu Sołeckiego na rok 2020

W dniu 22.08.2020 odbyło się zebranie wiejskie, które miało na celu między innymi przeniesienie części środków Funduszu Sołeckiego na rok 2020 na inny cel niż początkowo zakładany.

W drodze konsultacji z Wice Burmistrz Szubina zalecono by środki przeznaczone na zakup elementów oświetlenia ulicznego na drodze Wojewódzkiej 247 przeznaczyć na inne cele gdyż inwestycja jest zbyt  kosztowna by mogła być zrealizowana w ramach funduszu sołeckiego a sama budowa oświetlenia ma być realizowana z budżetu Miasta Szubin w przeciągu dwóch lat.

W drodze konsultacji mieszkańców na zebraniu zadecydowano że kwotę 17343,38zł przeznaczymy na zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Wolwarku.

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark