Zebrania wiejskiego nie będzie

Proszę państwa planowane Zebranie Wiejskie zostaje odwołane gdyż jak mnie w dniu dzisiejszym, z urzędu poinformowano pozostałe środki Funduszu Sołeckiego można przenieść drogą formalną. Z tejże drogi zamierza się skorzystać. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na zakup jednej latarni ulicznej na poczet oświetlenia ulicznego w ramach realizowanego projektu dla ul Zacisze.

Brak odzewu w sprawie chodnika na DW247

Informuję, że wiosną tego roku na prośbę mieszkańców wnosiłem do Urzędu Miasta aby za swoim pośrednictwem zainicjowano prace (planowanie budżetu) budowy chodnika w stronę nowych wybudowań na zachodniej stronie naszej wsi.
Wiąże się to z modyfikacją nasypu drogi DW247 i budową przejścia dla pieszych toteż sprawa trafiła także do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.
Do tej pory jednak po stronie ZDW
>nikt nie poświęcił nam ani chwili<
by podjąć dialog w tej sprawie co uważam za naganne. W dniu dzisiejszym ponaglam sprawę i mam nadzieję że w końcu ktoś z ZDW w Bydgoszczy / Tucholi odezwie się w naszej sprawie.
Krzysztof Chruściński
Sołtys

Zebranie wiejskie - przeniesienie środków Funduszu Sołeckiego

Z zarezerwowanych środków w funduszu sołeckim na wykonanie dokumentacji projektowej oświetlenia ulicznego wydano 2275,50 zł, w związku z czym pozostało 2724,50 zł do przeniesienia na inne cele.
Proszę o zastanowienie się na co przeznaczyć te środki. Ostatecznie zatwierdzimy to na najbliższym zebraniu wiejskim, na którym musimy uchwalić przeniesienie tychże środków w funduszu sołeckim.
Proszę o przybycie na zebranie wiejskie w maseczkach.

Informacja publiczna

Przeniesienie środków z Funduszu Sołeckiego na rok 2020

W dniu 22.08.2020 odbyło się zebranie wiejskie, które miało na celu między innymi przeniesienie części środków Funduszu Sołeckiego na rok 2020 na inny cel niż początkowo zakładany.

W drodze konsultacji z Wice Burmistrz Szubina zalecono by środki przeznaczone na zakup elementów oświetlenia ulicznego na drodze Wojewódzkiej 247 przeznaczyć na inne cele gdyż inwestycja jest zbyt  kosztowna by mogła być zrealizowana w ramach funduszu sołeckiego a sama budowa oświetlenia ma być realizowana z budżetu Miasta Szubin w przeciągu dwóch lat.

W drodze konsultacji mieszkańców na zebraniu zadecydowano że kwotę 17343,38zł przeznaczymy na zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Wolwarku.

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

Podział funduszu Sołeckiego na rok 2021

W dniu 22.08.2020 odbyło się zebranie wiejskie, które miało na celu uchwalenie wydatków na rok 2021 w ramach środków Funduszu Sołeckiego Sołectwa Wolwark.
Łączna wartość środków na rok 2021 wyniosła 29059,18zł.


Poniżej co uchwalono:
 1.
  - przeznaczyć kwotę 1000 zł na usługi w ramach promocji Gminy i Sołectwa
  - przeznaczyć kwotę  500 zł na zakupy związane z promocją Gminy i Sołectwa
 2. 
  - przeznaczyć 15000 zł na zakup elementów oświetlenia ulicznego dla ul. Zacisze w Wolwarku
  - przeznaczyć kwotę 12559,18 zł na wyposażenie świetlicy wiejskiej w Wolwarku

Cele zostały wyłonione w drodze wzajemnych konsultacji mieszkańców i po dojściu do porozumienia jednogłośnie  zagłosowano za powyższym.

W zebraniu na 324 uprawnionych do głosowania udział wzięło 18 mieszkańców.


Zebranie wiejskie - podział funduszu sołeckiego

 

Mieszkańcu sołectwa Wolwark koniecznie przybądź w dniu zebrania gdyż to od Ciebie ważą się losy tego na co przeznaczymy pieniądze wydzielone dla Wolwarku.
Co roku Urząd Miasta Szubin wydziela dla wsi z własnego budżetu środki pieniężne, które nazywane są funduszem sołeckim. To te pieniądze mają nas rozwijać, sprawiać, że jako społeczeństwo podejmiemy wspólne decyzje aby żyło się nam tutaj lepiej.
Musi być nas minimum 15 osób aby można było podjąć jakąkolwiek decyzję odnośnie podziału zatem zabierzcie ze sobą kogo się da!
Do zobaczenia :)
Data zebrania: 22.08.2020 r. godz. 20:00 w świetlicy wiejskiej w Wolwarku.

 

 

Oświetlenia nie będzie?

Proszę Państwa otrzymałem informację z Urzędu Miasta że cel inwestycji uchwalony przez Państwa na zebraniu wiejskim w roku 2019 będący budową oświetlenia ulicznego na drodze z Szubina do Wolwarku (DW247) został oddalony. Poproszono nas o przeznaczenie środków z Funduszu Sołeckiego o wartości 17343,38zł na inne cele argumentując tym, że środki są niewystarczające na wykonanie tego przedsięwzięcia w ramach Funduszu Sołeckiego.
Stanowczo odrzuciłem propozycję rezygnacji z celu jakim jest budowa oświetlenia ulicznego na tym odcinku drogi.
Szacuje się że łączny koszt inwestycji to około 100 000,00zł
Napisano, że rozmowy z firmą ENEA trwają aby wykonać to zadanie jako gminne zadanie inwestycyjne.

Napisano, że: "zadnie dotyczące oświetlenia ulicznego DW 247 w Wolwarku będzie realizowane z tak zwanego "dużego budżetu" gminy, niestety jest to zadanie bardziej złożone i nie jesteśmy w stanie podać terminu realizacji, możemy jedynie powiedzieć, że trwają w tej sprawie rozmowy z firmą ENEA SA.".
Wszystko ok lecz to nie jest żadną gwarancją na to że owe oświetlenie w ogóle powstanie.

Moja odpowiedź mailowa w tej sprawie była poniższej treści i mam nadzieję że skończy się wreszcie zwodzenie nas i przekładanie tej inwestycji na kolejne dekady:

"Witam.
Niestety z przykrością stwierdzę, że obietnice wykonania tego o świetlenia słyszymy od wielu lat. Proszę o realizację zadania z naszego funduszu. Wstępnie miał być zrobiony projekt na co środki powinny wystarczyć.
Nie dajecie Nam Państwo jako urząd żadnych gwarancji na to, że oświetlenie kiedykolwiek powstanie a my już mamy dość okłamywania nas, zwodzenia. Te lampy były obiecane już przez pana Ignacego Pogodzińskiego. Ile pokoleń jeszcze mamy na tę inwestycję czekać? To absurd.

Bierzemy sprawy w swoje ręce i zamierzamy realizować to etapami.
Tak jak uchwalono. Wstępnie miał być wykonany projekt a w kolejnych latach Wolwark ma przeznaczać kolejne transze na latarnie oraz instalację.

Proszę o uszanowanie woli mieszkańców i realizację projektu instalacji oświetlenia ulicznego na drodze DW247 na odcinku z Szubina do Wolwarku.

Jeśli zamierzacie Państwo oddalić ten cel proszę o przedstawienie gwarancji że oświetlenie to powstanie.
Nie zgadzam się jako przedstawiciel społeczeństwa na odwlekanie tej inwestycji w czasie. Czujemy się latami zwodzeni i oszukiwani.

Z poważaniem
Krzysztof Chruściński
Sołtys
"

Pompowaliśmy dla Celinki - Wolwark

W dniu dzisiejszym odbyła się akcja pomocy dla Celinki.
Jako Sołectwo Wolwark podjęliśmy nominację od Sołectwa Dąbrówka.

Film z wydarzenie obejrzysz na YouTube tutaj.

Pompujemy dla Celinki - Wolwark

Miło mi powiadomić Państwa że otrzymaliśmy nominację do akcji pomocy Celince Andrzejewskiej. Nominacji dokonało Sołectwo Dąbrówka Słupska za co dziękuję.
Akcja "pompowania" odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00.
Nie może tam Państwa zabraknąć. Zwołajcie proszę wszystkich sąsiadów i spotykamy się na skwerku koło byłej szkoły w Wolwarku (za mostem na rzece Biała Struga).
Pomagamy! :)