Gaz dla Wolwarku - złe wieści

Gaz dla Wolwarku
Witam Państwa. Prowadziłem ponowne próby podjęcia rozmowy z przedstawicielem Polskiej Spółki Gazownictwa w celu ustalenia możliwości wykonania gazociągu dla Wolwarku. Perspektywy nie są optymistyczne gdyż jak stwierdził "...analizy ekonomiczne nie wychodzą pozytywnie i inwestycja jest nie opłacalna".
Sprawę poruszyłem ponownie gdyż na przekór wydanej opinii w Wolwarku systematycznie wykonuje się nowe przyłącza do istniejącej już nitki gazociągu. Problem w tym, że owa istniejąca infrastruktura nie jest na tyle wydajną by zapewnić dostateczny przesył dla całej miejscowości i wymaga się wybudować osobny kolektor gazowy posiadający takie zdolności. Trochę mi się to kłóci z tym, że już teraz buduje się infrastrukturę aczkolwiek nie wiedzieć czemu niezdolną do zaspokojenia potrzeb całej miejscowości. Właśnie ta inwestycja jest w moim uznaniu wyrzucaniem pieniędzy w błoto i stanowi podwalinę dla budowy solidnego i wydajnego gazociągu z odpowiednią rozdzielnią gazu dla całej miejscowości.
Poprosiłem przedstawiciela Polskiej Spółki Gazownictwa o ponowne i wnikliwe oszacowanie opłacalności budowy wydajnego kolektora gazowego.
 
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

Informacja

Informacja

Jest poparcie dla chodnika w stronę Kcyni

Pragnę poinformować Państwa co następuje w wątku tematu budowy chodnika w stronę z Wolwarku w stronę Kcyni (DW247) a mianowicie w stronę gromady nowych wybudowań (mapka).
Sprawa trafiła do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy a następnie do Burmistrza Miasta Szubin. Obie strony wyraziły poparcie i zasadność dla idei tej inwestycji a wg. wypowiedzi Burmistrza Szubina dalsza jej realizacja ma być zależna od możliwości finansowych budżetu i może być w następnych latach kolejnym etapem zadania realizowanego w miejscowości Zalesie.
Ze swojej strony poprosiłem o przedłożenie przez p. Burmistrza Piotrkowskiego szacowanej, popartej oficjalnym pismem daty zawarcia porozumienia z ZDW w Bydgoszczy oraz w dalszym etapie zabezpieczenia kwoty na opracowanie dokumentacji projektowej oraz regulowanie stanu prawnego nieruchomości gruntowych . Jest to konieczne by za kilka lat nie powiedziano nam, że zadanie wciąż jest w planach i byśmy nie zostali tylko z obietnicami.
Co następuje w powyższym będę Państwa informować na łamach FB oraz strony wolwark.pl.
 
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

Wesołych Świąt 2020

Życzę Państwu Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark


Przerwa w dostawie wody bieżącej

W dniu 22 grudnia w godzinach 11:00 - 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody bieżącej.
Proszę o zabezpieczenie się w zasoby wody na potrzeby własne.


Poprowadź stronę www naszej wsi - Darmowe szkolenie dla młodzieży

 
Jeśli jesteś osobą która chciałaby się nauczyć tego jak prowadzić portal internetowy wolwark.pl, lub po prostu inną stronę www zapraszam Cię do kontaktu, podczas którego przedstawię jak to się robi. Dostaniesz dostęp jako autor artykułów i otrzymasz możliwość prowadzenia naszej sołeckiej strony. Zachęcam do zaangażowania się młodzież i dorosłych mieszkańców Wolwarku.
Zadzwoń 694122592

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark