Latarnie uliczne - Wolwark

 
---------------------------------------------------------------------------
Do: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;   30 grudnia 14:45

Witam.
Ponawiam moją prośbę o realne działania w zakresie montażu latarni w Sołectwie Wolwark.
Mieszkańcy Wolwarku Laski (okolice ul Zacisze) domagają się ich montażu a dalsze zwodzenie nas będzie tym bardziej pogłębiało kryzys.
Obecnie są tak zdeterminowani że powstało pospolite ruszenie i chęć zebrania wiejskiego aby przeznaczyć na montaż latarni środki funduszu sołeckiego na rok 2018 a co uważam za niekorzystne dla Sołectwa w obliczu możliwości Gminy na realizację tego zadania w większej skali oraz w ramach innych funduszy wspomagających tą inwestycję.
Proszę o przygotowanie do wtorku informacji jakie mamy inne znane / wypracowane już możliwości realizacji (finansowania) tej inwestycji.
Nadmienię, że we wtorek o godzinie 16:30 zamierzam stawić się u Pana w celu konsultacyjnym.
Proszę o przedłożenie wówczas planów / projektów drogi 247 na odcinku Szubin Wolwark z czasów remontu odcinka oraz planów Gminy Szubin (terminy) na przyszłe oświetlenie uliczne tego odcinka.
Proszę także o przygotowanie rzetelnej relacji na jakim etapie znajdują się konsultacje z ENEA w celu montażu opraw ulicznych które to konsultacje są prowadzone już ponad rok...
Proszę także o plan oświetlenia ulicznego w Wolwarku (wykaz istniejących latarni ulicznych) gdyż jako dziecko pamiętam latarnie na słupach na których dziś ich nie ma. Liczę na ich uzupełnienie.
Proszę o pilny kontakt telefoniczny jeśli Panu nie pasuje termin we wtorek po godzinie 16:30. Dostosuję się do Pana.
 
 

--

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark
 
 
 

Jeszcze moja uwaga do Pańskich słów:
"... pojawi się szansa, ze w przyszłym roku ta inwestycja będzie zrealizowana. "

Nie, nie, nie...

To nie loteria na której mamy szansę coś wygrać. To zgłoszenie konieczności uzupełnienia braków w instalacji oświetlenia ulicznego. Oczekuję realizacji tego zadania najpóźniej do końca stycznia 2018 roku (to jest zakup i montaż brakujących opraw a nie projekt nowych więc nie powinno dłużej trwać).

Nie mam zamiaru się kompromitować w oczach ludzi tylko dlatego że jestem sołtysem (cierpi na tym moja osoba) a Wy nie macie wewnętrznej dyscypliny w terminowości realizowania zadań lub macie co chwilę zmienne podejście co do budżetu Gminy Szubin.

Pisałem w tej sprawie wnioski, które zapewne zapomniane leżą gdzieś po urzędowych szafach.

Czekam na raport z postępu w tej sprawie.

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

 
 
 
W dniu 2017-12-15 01:07:20 użytkownik wolwark <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.> napisał:
Witam.
Rozlokowanie brakujących opraw było już zemną konsultowane i ustalane gdzie miały by być montowane.
Widzę, że sprawy stoją totalnie w miejscu a rozmowy z Enea trwają już pół roku. To może w tych rozmowach zamiast dyskutować dojdźcie wreszcie do porozumienia?

Mieszkańcy są zmęczeni ciągłym tłumaczeniem ze miało być a nie będzie bo coś tam, coś tam....
Jestem ich przedstawicielem i przekazuję Panu nasze niezadowolenie z realizacji spraw.

Proszę o bezzwłoczny raport na jakim etapie stoją te rozmowy (z kim pan to konsultuje po stronie Enea) i jaki jest ich półroczny rezultat. Jeśli się przeciąga to proszę także o podanie przyczyny tak długiego czasu realizacji tych konsultacji.

Dodam, że to nie jest tylko prośba / wniosek o montaż tych latarni a jest to także zgłoszenie ("reklamacja") ich braku  w miejscach gdzie powinny być a ich nie ma.
Ich brak nastąpił w skutek remontu instalacji elektrycznej w Wolwarku po której z niewiadomych powodów na niektórych słupach nie zamontowano latarni ulicznych. Oczekuję dopełnienia tych niedociągnięć. Ty bardziej że chodzi tutaj także o miejsca takie jak przejście dla pieszych czy przystanek autobusowy.


Montaż nowych latarni na Wolwark Laski (ul Zacisze i okolica) to już odwieczny problem tamtejszych mieszkańców i tu także proszę o przychylenie głowy nad tematem.

Skończyły się już czasy wiecznego oczekiwania. Oczekuję realnych działań.
Inwestycje w Szubinie to nie tylko miasto ale także i sołectwa, które wymagają dofinansowania. Jest wyraźnie wyczuwalne, że miasto się rozwija a wsie proszą o podstawowe sprawy ciągnące się w realizacji miesiącami a bywa że latami.

Proszę także wybaczyć nacisk na ten temat ale pół roku to stanowczo za długo na realizację takiego zadania (którego realizację przewidywano w tym roku) polegającego na póki co konsultacji.

Odpowiedzi na te pytania będą upublicznione mieszkańcom, którzy tych odpowiedzi oczekują.
 
Pozdrawiam.
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark
 
W dniu 2017-12-14 11:46:06 użytkownik Bogumił Wesołowski <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.> napisał:

W odpowiedzi na pytania dotyczące lokalizacji nowych latarni na terenie Gminy Szubin chciałbym poinformować, że prowadzimy obecnie rozmowy z ENEA Oświetlenie na temat jedynie lokalizacji nowych opraw na istniejących słupach, bez możliwości rozbudowy sieci o nowe punkty.

Obecnie na terenie Wolwarku planujemy realizację 7 opraw na istniejących słupach, jeśli nasze rozmowy z ENEA skończą się sukcesem to pojawi się szansa, ze w przyszłym roku ta inwestycja będzie zrealizowana.

 

Z poważaniem,

 

Bogumił Wesołowski

 

Referat Planowania Przestrzennego i Zarządzania Drogami

Urzędu Miejskiego w Szubinie

ul. Kcyńska 12

89-200 Szubin

tel. 052-39-10-749

e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

cid:<span id=Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." width="189" height="76" />

 

From: wolwark [mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.]
Sent: Tuesday, November 28, 2017 10:08 AM
To: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Wiesław Stepczyński <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; l.komasinska grpowiat.pl <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>
Subject: FWD: Re: Re: Latarnie

 

Witam.
Proszę o oczekiwaną oficjalną informację czy uda się w tym roku zamontować obiecane latarnie uliczne w Wolwarku.
Od trzech lat informujecie mnie Państwo że Szubin do roku 2016 miał spłacić zobowiązanie na doświetlanie gminy a w 2017 roku miał rozpocząć się kolejny taki projekt. Ubiegałem się o to by moje Sołectwo zyskało brakujące latarnie oraz nowe tam gdzie ich brakuje.
Wiosną wraz z pracownikiem Urzędu robione było rozeznanie, poświęcałem swój czas a obecnie nie widzę żadnych działań w tym zakresie.
Czy wszystko co jest obiecane sołtysom jest czystą spekulacją? Jeśli Gminy na to nie stać to po co angażujecie mój czas po to by robić rozeznanie gdzie zamontować brakujące latarnie, które nie są potem montowane?

Nie wspomnę o tym, że wiosną w ramach toku działań mieszkańcy byli poinformowani o fakcie montażu latarni w tym roku. Zapewnialiście mnie państwo (Wiesław Stepczyński), że są prowadzone działania w tym kierunku (w dniu 2017-04-27). Gdy natomiast przesiąknęły do mnie informacje, że montaż moze się nie odyć w dniu 11 lipca dopytywałem dlaczego Wolwark Zacisze nie otrzyma żadnej latarni na co też nie otrzymałem od Pana Stepczykiego odpowiedzi.
Robicie wielkie przedstawienie z kiepskim finałem...
Proszę o rozważne podchodzenie do sprawy. Jeśli sołtysowi przedstawiacie jakiś projekt to to realizujmy.
Brak szacunku dla sołtysa to brak szacunku dla mieszkańców jego sołectwa.
Przepływ informacji to podstawa a tutaj tego stanowczo brakuje. Czy to się kiedyś w Urzędzie zmieni .... ?

To że piszę i staram się załatwić sprawy mojego Sołectwa pisemnie poprzez mail nie oznacza ze jest to mniej ważne jak sprawy załatwiane przez innych sołtysów lub radnych osobiście.
Wynika to z racji że pracuję i nie mogę osobiście stawić się w urzędzie.

Liczę na silnie oczekiwane, oficjalne stanowisko w mojej i mieszkańców Wolwarku sprawie.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

 

 

 

 

 

Witam.
Jak postępy w tym temacie? Gdzie mogę uzyskać więcej szczegółowych informacji o postępie prac?

 

Pozdrawiam.

 

 

 

jesteśmy w trakcie, jak coś będzie wiadomo to damy znać

 

W dniu 2017-04-26 o 23:08, wolwark pisze:

Witam.
Nie tak dawno temu wykonywaliśmy rozpoznanie gdzie miałby stanąć nowe latarnie w ramach doświetlania Gminy Szubin.
Czy coś wiadomo w tej sprawie? Kiedy możemy sie spodziewać jakichś informacji?

 

--

Krzysztof Chruściński
sołtys sołectwa Wolwark

 

--   
Wiesław Stepczyński  
Kierownik Referatu Zarządzania Drogami  
Urzędu Miejskiego w Szubinie  
tel. (52) 3910749  
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
www.szubin.pl  

 

 

 

--

Krzysztof Chruściński
sołtys sołectwa Wolwark

 

 

 

--

Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark

 
 
 
--
Krzysztof Chruściński
Sołtys Sołectwa Wolwark