Plan Gospodarki Niskoemisyjnej - ANKIETA

 

Powstanie Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Szubin.

Gmina Szubin rozpoczęła pracę nad  przygotowaniem Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, który jest  strategicznym  dokumentem, warunkującym ubieganie się o środki z Unii Europejskiej w latach 2014-2020 na zadania związane z ochroną środowiska i efektywnością energetyczną.
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej ma przyczynić się do osiągnięcia celów określonych w pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020 (m.in. redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenia udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych). Oprócz korzyści w skali makro docelowo Plan ma służyć wszystkim mieszkańcom gminy poprzez poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie kosztów energii.
Gmina Szubin złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Warszawie  o dofinansowanie tego opracowania. W ramach Działania 9.3 „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej – plany gospodarki niskoemisyjnej” może uzyskać bezzwrotną dotację w wysokości 85 % kosztów jego przygotowania. Po rozstrzygnięciu postępowania przetargowego wybrana została firma specjalistyczna – Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o. - która pomoże w jego opracowaniu.


Tym samym, gmina Szubin, wraz z wyłonionym wykonawcą Planu, tj. przedsiębiorstwem Centrum Doradztwa Energetycznego Sp. z o.o., w celu umożliwienia aktywnego udziału mieszkańców w tworzeniu tego dokumentu uruchamia możliwość bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z zakresu Odnawialnych Źródeł Energii i efektywności energetycznej.
Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące planowanych inwestycji OZE, termomodernizacji lub zwiększenia efektywności energetycznej, w tym związanych z możliwością uzyskania preferencyjnych źródeł ich finansowania, mogą je Państwo zadawać:
Telefonicznie pod numerem telefonu: 32 32 67 816 (stawka zgodna z taryfą operatora)
Elektronicznie pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy do zadawania pytań dotyczących także Państwa planów inwestycyjnych.

Prosimy również o wypełnianie załączonych ankiet dla przedsiębiorców i mieszkańców, które pomogą prawidłowo przygotować Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.

 

Ankiety online:

 

- dla przedsiębiorców;

 

- dla mieszkańców;

 

- dla budynków użyteczności publicznej.

 

źródło: szubin.pl